Hžadáme pozemky, chalupy a chaty na pekných miestach NA PREDAJ!

To „naj“ z našej ponuky ubytovania na Slovensku

Členstvo v Klube Literárnej a prázdninovej spoločnosti Tricio
Ako si založi cestovnú kanceláriu, cestovnú agentúru
AKO SI ZALOŽI CESTOVNÚ KANCELÁRIU, CESTOVNÚ AGENTÚRU
Ako si založi cestovnú kanceláriu, cestovnú agentúru
Ako si založi cestovnú kanceláriu, cestovnú agentúru
 

Ako si založi cestovnú kanceláriu alebo cestovnú agentúru? Ako podnika z domu? Poradíme vám! Špecialista na Slovensko, Tricio, prevádzkuje svoje cestovné agentúry od roku 1996 a ponúka svoje know-how pre tých, ktorí si chcú založi vlastnú cestovnú kanceláriu.

Aj keď sa javí, že cestovné kancelárie s ponukou ubytovania na Slovensku vyplnili trh, nie je to pravda. Niektoré cestovné kancelárie sa držia na slovenskom trhu s ponukou dovoleniek na Slovensku už cez desa rokov a vďaka svojej stálej klientele, firemnej značke a dobre zadefinovanej stratégii patria medzi stabilné spoločnosti v oblasti slovenského cestovného ruchu.

Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú Slovensko len ako doplnkový produkt, ďalšie sa špecializujú len na väčšie skupiny zo zahraničia, organizujú firemné akcie, eventy a podobne. Jestvuje aj skupina takých nepríkladných firiem, ktoré sa prezentujú od začiatku svôjho fungovania len na internete, fungovanie cestovnej kancelárie testujú na klientoch, ktorí ani netušia, že cestovali prostredníctvom spoločnosti, ktorá nemá na prevádzkovanie cestovnej kancelárie alebo agentúry licenciu.

Zriaďte si vlastnú firmu a podnikajte legálne!
Jedným z prvých krokov, ktoré musia splni cestovné agentúry alebo cestovné kancelárie je získanie oprávnenia pre podnikanie, ide o živnosti s názvom ,,Prevádzkovanie cestovnej kancelárie” alebo ,,Prevádzkovanie cestovnej agentúry.” Obe živnosti sú viazanými predmetmi podnikania, pri ktorých sa vyžaduje splenie určitých kritérií alebo zodpovedný zástupca, ktorý ich spĺňa. Poskytneme vám informácie ako tieto legislatívne požiadavky splni, v prípade, že by ste ich vedeli splni len prostredníctvom zodpovedného zástupcu, podstúpime s vami kroky, aby ste ho po zaškolení získali pre vaše nové podnikanie. Nevyhnutnou podmienkou vo všetkých prípadoch je minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou.

Úvodný kapitál pre cestovné kancelárie alebo cestovné agentúry
Kamenné obchody sprostredkujúce dovolenky na Slovensku nemajú, žiaž, dlhú životnos, nakožko je ich výsledná efektivita kvôli vysokým finančným a časovým nákladom vežmi nízka. Paradoxne môže by pre vás prevádzkovanie cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry zaujímavé v kombinácii s inými príbuznými činnosami podnikania alebo prostredníctvom internetového predaja. Závisí na vás, či chcete podnika z pohodlia domova a určova si pracovný čas sami alebo chcete obohati už jestvujúce podnikanie o činnos cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry.
V závislosti od toho, či sa rozhodnete pre kamenný obchod alebo pre internetový obchod sa dajú vyčísli vaše vstupné náklady.

Nevyhnutné vybavenie pre cestovné kancelárie alebo cestovné agentúry
Medzi nevyhnutnú ,,výbavu" (okrem platnej živnosti) spojenú so spustením cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry patrí:
- počítač s pripojením na internet, mobilný telefón
- webstránka alebo jestvujúca prevádzka /možné aj oboje, nie je však podmienkou/
- všeobecné obchodne podmienky, riešenie reklamácií atď.
- zmluvy s obchodnými partnermi /hotely, chaty, chalupy, penzióny, apartmány,
kúpele, prípadne zmluvy s cestovnými kanceláriami/
- zmluvy s klientmi /zmluva o obstaraní zájazdu, ubytovací poukaz/

Ovládate cudzie jazyky?
Ak je súčasou vašej ,,výbavy” dobrá znalos cudzieho jazyka na takej úrovni, že v ňom dokážete plynule komunikova, máte potenciál navyše! Môžete oslovi zahraničné trhy a otvoria sa vám úplne iné rozmery podnikania v cestovnom ruchu!

Chcete organizova firemné akcie, eventy, školské výlety, jazykové pobyty, školy v prírode alebo iné tendenčné programy pre svojich klientov?
Presne pomenujeme vašu živnos, aby ste boli legislatívne chránený a budeme konzultova cenotvorbu vášho produktu tak, aby bol na trhu predajný a pre vaše podnikanie efektívny.

Máte dosah na komunity?
Komunity /rybári, požovníci, regionálne združenia, celosvetové združenia osôb s rovnakými záujmami atď./ môžu tvori váš ciežový trh. Môžete organizova svadobné cesty, poznávacie pobyty alebo sa zamera na ciežovú skupinu, ktorá je akokožvek inak špecifikovaná... To všetko vám pomôže objavi váš vlastný trh - viac sa dozviete v rámci čerpania našich produktov - viď nižšie.

Cenník za poradenstvo a konzultácie
Informácie o cenách za poradenstvo, školenia a konzultácie pre tých, ktorí chcú ma vlastnú cestovnú kanceláriu alebo cestovnú agentúru nájdete na
www.ceny-poradenstvo.slovenskedovolenky.sk
 
Legislatívne podmienky
Zhrnutie legislatívy - podmienky pre viazan頞ivnosti - cestovná agentúra a cestovná kancelária nájdete na www.legislativne.slovenskedovolenky.sk

Profil lektorky
Konzultácie, poradenstvo a školenia v oblasti cestovného ruchu vedie v rámci spoločnosti Tricio Gabriela Revická

Ďalšie alebo doplňujúce informácie:
Informácie na tému Ako si založi cestovnú kanceláriu alebo cestovnú agentúru poskytujeme prostredníctvom nižšie uvedených komentárov. V prípade, že nám zašlete priamy email s otázkou, vyhradzujeme si právo uvedenia Vašej otázky do komentárov (bez uvedenia Vášho priezviska).

Zaujíma Vás ako získa zákonného zástupcu alebo ako postupova pri založení novej cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry? Pomôžeme Vám. Môžete si prečíta všetky články k téme alebo nám napíšte svoju otázku, poradíme Vám!


Kontakt a informácie o konzultáciách a workshopoch pre podnikatežov - INFORMUJTE SA

Gabriela Revická, grevicka@tricio.sk,  0905 654 159
Autorka foto: Katarína Husenicová-Rogelová
Ďalšie články na tému:
Cestovná kancelária a cestovná agentúra – dovolenky na Slovensku aj v zahraničí - podnikanie z domu - poradenstvo pre začínajúce podnikatežky:

Načo nám budú tožké cestovky

Predtým, než sa rozhodnete založi cestovnú kanceláriu alebo cestovnú agentúru

Ako získa zákonného zástupcu


 

##facebook##

 

Odporúčané ubytovacie zariadenia v okolí:
506 - Apartmán v Španej doline
3333 - Hotel na Orave
1443 - Apartmány - Liptov

 


 

Túžite po vlastnej chate alebo chalupe? Pozrite si naše chaty a chalupy na predaj.

Naša Literárna a prázdninová spoločnos Tricio je hlavným sponzorom Autorskej školy Literario (ako vyda knihu, ako napísa knihu)

Chcete si postavi vlastnú drevenicu? Pozývame vás na vzorovú Tricio - drevenicu

Poradíme vám Ako si založi cestovnú kanceláriu , Ako prosperova vďaka talentu, Ako podnika cez internet - pozrite si naše vzdelávacie aktivity


Komentáre k článku

Lívia
Vlastná cestovná agentúra

Gabika, Volám sa Lívia a bývam na druhom konci Slovenska. O Tebe som počula asi pred 5-6-mi rokmi. Už vtedy si mi bola vežmi sympatická a nejakým spôsobom " príbuzná duša". Prvý krát som sa o Tebe dočítala v časopise, kde boli zverejnené 3 ženy (ostatných si už nepamätám) - podnikatežky. Vtedy som si povedala, že Ty si presne taká žena akou by som chcela by. Rozprávala si o svojej cest. kancelárii, keď si predstavým podnikanie, ktoré by ma bavilo je to určite spojené s cestovaním, som tiež "neposedná" a strašne zvedavá, priahujú ma nevšedné veci a vežmi rada cestujem a spoznávam žudí a krajiny. 15 rokov som vydatá žena, podnikám spolu s manželom ( viackrát som uvažovala o zmene, pretože to čo robíme ma vôbec nebaví a už sa to dostalo do takej fázy, že čím ďalej tým viac to nenávidím a vôbec to nechcem robi). Je jasné, že musím zmeni SMER preto som sa rozhodla Ti napísa. Chcela by som zača podnika v cestovnom ruchu. Preto a prosím o pomoc. Mám strednú ekonomickú školu s maturitou , 15 rokov praxe v účtovníctve a vôbec vo vybavovaní papierov a obchodných záležitostí čo súvisí aj nesúvisí s podnikaním. Mám 3 dcéry ,počítač, internet, auto a vežkú dávku oddanosti ZMENI svoj život a životný štýl, ktoré musí by spojené s cestovaním. Okrem toho ovládam perfektne maďarský jazyk, trošičku nemecký ( potrebujem zopakova a preštudova, lebo som zabudla). Verím, že som a oslovila a vieš mi poradi príp.ponúknu spoluprácu. S radosou očakávam Tvoju odpoveď, Lívia

Eva Galbová
Informácia k založ. cest. agentúry

Dobrý deň, po prečítaní Vášho príspevku som sa rozhodla Vám napísa. Chcela by som si založi živnos v oblasti cestovného ruchu. Mám už skúsenosti v tejto oblasti, nie som však vyučená v tomto odbore, mám VŠ vzdelanie a prax v školstve. Táto práca ma vežmi baví. Chcem sa spýta, keď chcem len organizova a sprostredkováva detské tábory, školské výlety atď., musím si aj ak založi cestovnú kanceláriu alebo cestovnú agentúru? Ďalej sa chcem spýta, kožko musím ma kapitál na rozbehnutie. Ďakujem za odpovede S pozdravom Eva (týka sa to mne blízke osoby, ja za ňu iba posielam otázku). Sliač, 01. 07. 2010, a ďakujem za odpoveď - s pozdravom

Eva Vaňová
Založenie cestovnej agentúry

Dobrý deň pani Revická. Poprosila by som Vás o radu ohžadne založenia cestovnej agentúry. Mám ukončené stredoškolské vzdelanie, nie však ekonomického zamerania ale mám vyše 20 ročnú prax v cestovnej kancelárií. Chcem sa spýta či by som si mohla otvori cestovnú agentúru aj bez zákonného zástupcu. Existuje nejaká výnimka zo zákona pri dlhoročnej praxi v odbore? Za skorú odpoveď Vám vežmi pekne ďakujem Vaňová Eva

Gabriela Revická
poziadavky pre ziskanie zivnosti cestovna agentura alebo cestovna kancelarai

Co sa tyka mojich informacii, bez kombinacie praxe so vzdelanim, ktore ziada legislativa to bude ziskanim zivnosti prevadzkovanie cestovnej kancelarie alebo cestovnej agentury problém... (podmienky pre ziskanie zivnosti najdete na www.legislativne.slovenskedovolenky.sk) Odpovede na ostatne otazky najdete vo vasom emaili. S pozdravom Gabriela Revicka

Livia


Dobry den. Prosim Vas o pomoc. Milujem cestovanie a velmi rada by som sa tomu aj venovala a mojim snom je mat vlastnu cestovnu kancelariu s ponukou zahranicnych pobytovych a poznavacich zajazdov. Jazyky mi nerobia problem. Hovorim plynule anglicky, v nemcine sa dohovorim a mam zaklady spanielciny. V buducnosti chcem zacat s arabcinou. Docitala som sa, ze ak chcem dostat zivnost na ck, je potrebne ekonomicke alebo pravnicke zameranie. Ja studujem medicinu. Chcem sa spytat ci je mozne aby som dostala zivnost? Pripadne ako by sa to dalo riesit? Musela by som niekoho s takym zameranim zamestna? Viem,že riaditel znamaj slovenskej cestovky, Bubo, tiez nemá na to zameranie, ale je lekár. Prisim Vás o odpoved a vopred Dakujem.

Gabriela Revická
Pre každú prevádzku je potrebný jeden zákonný zástupca

Zhrnutie legislatívy - podmienky pre viazané živnosti cestovná agentúra a cestovná kancelária nájdete na www.legislativne.slovenskedovolenky.sk Čo sa týka Vašej druhej otázky, podža mojichi informácii – ak budete ma pre cestovnú kanceláriu či cestovnú agetnúru kamennú prevádzku, pre každú jednu prevádzku je potrebný jeden zákonný zástupca. V prípade internetového predaja sú možnosti vežkorysejšie. Dúfam, že som Vám pomohla. GR

Zuzana
cestovná kancelária

dobrý deň, aj ja začínam uvažova nad prevádzkou CK len neviem aky je vstupny kapital a nemám prax v odbore, mam VS ale ekonomicku a rok praxe. môžete mi poradi? Ďakujem

Iveta Jarosova
cestovna agentura

Dobry den,zijem v anglicku 5 rokov.Chcela by som si zalozit cestovnu agenturu,ale iba cez internet-online pre anglicanov.Prax v tejto oblasti nemam ale som komunikativny typ a hovorim anglicky.Chcela by som si vytvorit internetovu stranku.Co k tomu vsetko potrebujem?....ake su podmienky legislativy? Dakujem za odpoved Iveta Jarosova

Branka Milutinovic


Vazena pani Revicka, Rada by som si otvorila online cestovku so zameranim na ubytovanie v Ciernej Hore a Chorvatsku (som polovicna Ciernohorka). Skoncila som Hotelovy menadzment, a ako som sa docitala z Vasej stranky, podla zakona nemam opravnenie si to otvorit na seba. Hlavne by som potrebovala radu ako zacat. Ovladam anglicky, taliansky a horvatsky/srbsky jazyk a to by mohli byt uzitocne v podnikani. Rada by som si s vami dohodla konzultaciu pred otvorenim CK. Pozdravujem a vopred dakujem za odpoved.

Zuzana
Založenie CA

Dobrý deň, chcela by som si založi cestovnú agentúru. Mám vysokoškolské vzdelanie a hotelovú akadémiu. No nemám prax v odbore. V súčasnosti pracujem ako lektorka angličtiny, no chcela by zmenu. Vežmi rada cestujem a spoznávam krajiny. Ďakujem za odpoveď.

Gergely
Zaloz si svoju online cestovnu kancelariu jednoduho a rychlo

Precital som vase prispevky a uznavam ze zalozenie cestovnej agentury je dost narocne a potrebuje aj riadny kapital. Ja som nasiel jednu moznost vo Svajciarsku. S registraciou na portali Fireflies.com si moze kazdy lahko ziskat cestovnu kancelariu a predavat ponukat vsetky sluzby ktore Fireflies.com ponuka. Fireflies.com je vlastne multi level marketingova firma. Co znamena ze produktom predavaneho cez mlm system su turisticke produkty, zajazdy, letenky atd.dalsie informacie vid na www.travelwithfireflies.weebly.com Aky je Vas nazor o takomto druhu podnikani?

alex dobniak
cestovna agentura

Dobrý deň, chceme si s priatežkou založi cestovnú agentúru. Požadované vzdelanie i prax máme. Jedná sa mi o to, že či treba poistenie proti úpadku a či môžem uzatvára zmluvy aj so štátnymi inštitúciami, lebo niekde som čítala, že Cestovná agentúra nesmie sprostredkova predaj zájazdu pre osobu, ktorá nie je cestovnou kanceláriou...v podstate mi ide zabezpecenie ubytovania s poskytnutim raňajok pre štátnu inštitúciu... Ďakujem Vám

Prida komentár

Meno:
Email:
Nadpis:
Komentár:
Kontr.otázka:      (Odpíšte číslo z obrázku)
Komentár bude zverejnený do 24 hodín, ak nebude obsahova vulgarizmy alebo iné nevhodné výrazy.
 
Ako si založi cestovnú kanceláriu, cestovnú agentúru
 
odporúčame: pobyty so zÄžavou | darčekové poukazy | dovolenka s deĹĽmi | ubytovanie so psom | historické hotely | romantické pobyty | predaj leteniek | lyĹžovačka na Slovensku | ubytovanie na Liptove | vlastnĂĄ drevenica | pozemky na predaj | chata na Liptove | vĂ˝stavba drevenĂ­c - drevenice | kam na Slovensku | chaty a chalupy na predaj | letnĂĄ dovolenka s deĹĽmi | malĂŠ chaty na Slovensku | lacnĂŠ chaty | penziĂłn pri jazere | veÄžkĂŠ chaty na Slovensku | Knihy o Slovensku | VĂ˝lety v okolĂ­ Bratislavy | LevickĂ˝ hrad a okolie | BanskĂĄ Ĺ tiavnica a okolie | KalvĂĄria pri Banskej Ĺ tiavnici | SvätĂ˝ Anton | Okolie Banskej Ĺ tiavnice | ReviĹĄtskĂŠ PodzĂĄmďż˝ie | Čierny Balog a DobročskĂ˝ prales | Černy Balog a VydrovskĂĄ dolina | KrĂĄsna HĂ´rka - hrad | Betliar - kaĹĄtieÄž | VysokĂŠ Tatry | Pieniny | Pieniny - StarĂĄ Ä˝ubovňa | SpiĹĄskĂ˝ hrad | Liptov | Orava | VlkolĂ­nec | Ĺ pania dolina | Martin a okolie | Kremnica a hrad | Bojnice a hrad | Strečno - hrad | JavornĂ­ky a MalĂĄ Fatra | Trenčín a Trenčianske Teplice | GazdovskĂ˝ dvor na Myjave | KomĂĄrno - EurĂłpske nĂĄmestie | Filmy o Slovensku
@ 2003-2012 - www.slovenskedovolenky.sk - vĹĄetky prĂĄva vyhradenĂŠ!
AkÊkoĞvek publikovanie obsahu týchto strånok je povolenÊ len s písomným súhlasom majiteĞa portålu.
Tricio Literary & Holiday Company, s.r.o.

partneri:

                    

Chcete vyda knihu? Pomôžeme vám!